Vișinata bunicii nu avea alcool turnat. Se făcea la soare, în borcan!
Îți mai amintești borcanul acela mare, pus la geam vara, cu vișine roșii și zahăr deasupra? Bunicile noastre nu turnau niciun strop de rachiu peste el. Făceau vișinată la soare, ...
Read more




























